Zakład powstał w 1986r. jako wykonawca nietypowej stolarki okiennej i drzwiowej. Od 13 lat specjalizuje się w produkcji stelaży do mebli tapicerowanych z przeznaczeniem na rynek niemiecki. Zatrudnia 110 pracowników.

        Zakład mieści się na terenie 1,6 ha powierzchni, posiada własne suszarnie drewna o wsadzie 350 m3 tarcicy. Do obróbki płyty wiórowej posiada piły panelowe oraz centra obróbcze sterowane numerycznie. Do produkcji używa twardych gatunków drewna takich jak buk, grab, brzoza oraz innych jak: sosna, świerk, daglezja. Stelaże produkowane są w elementach do złożenia jak również częściowo złożone ramy, podłokietniki.

       Uprzejmie informujemy, że FIRMA STOLMAR Marek Sikora uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 na realizację projektu pod nazwą Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji drogą do podniesienia konkurencyjności firmy STOLMAR Marek Sikora. W ramach inwestycji realizowane jest wprowadzenie nowych i udoskonalonych usług przy zastosowaniu innowacyjnych i nowych rozwiązań technologicznych. Dzięki realizacji projektu firma nie tylko udoskonaliła technologicznie dotychczasową produkcję stelaży drewnianych, ale także zwiększyła swoją ofertę o produkcję elementów frontowych do mebli.